Aj páni by sa mali o svoju pokožku starať – viete, čím je oproti ženskej špecifická?

Muži obvykle starostlivosť o pokožku nemajú ani v slovnej zásobe, nie to ešte vo svojej kúpeľňovej skrinke. Podľa niektorých vtipov ich kozmetika obsahuje jeden sprchový gél s niekoľkými funkciami – šampónu, antiperspirantu aj vody do ostrekovačov. Nečistoty vonkajšieho prostredia však útočia na mužskú pokožku rovnako, ako na ženskú.

Aj páni by sa mali o svoju pokožku starať – viete, čím je oproti ženskej špecifická?
(zdroj: unsplash.com)

Mydlo iba na ruky

V prvom rade by ste si mali uvedomiť, že veľa robia aj nesprávne návyky. Na tvár a telo by ste určite nemali používať žiadne mydlo, pretože väčšina z nich obsahuje chemikálie, ktoré vysušujú pleť a narúšajú jej prirodzené PH. Ani príliš časté umývanie nerobí pleti dobre – ak si ju umyjete viac, ako dvakrát denne, môže to spôsobiť jej vysušenie. Veľmi dobre vám určite urobí aj tvárový peeling aspoň 1 alebo 2-krát týždenne. Odstránite si tak odumreté bunky svojej pokožky a urobíte jej veľkú službu.

Aj muži môžu používať séra

Nesmiete zabúdať ani na hydratáciu pokožky. Vďaka nej si totiž udržíte dobrý a zdravý vzhľad, zabránite starnutiu pokožky, vzniku vrások alebo nadmernej produkcii mazu. Zadovážte si preto kvalitný krém, ktorý by mal v lete obsahovať aj nejaký ten ochranný faktor proti slnku. Pre už zrelú pleť sú vhodné aj séra s ďalšími účinnými zložkami, ako napríklad vitamín C a kyselina hyalurónová. Ich úlohou je stimulácia kolagénu v pleti a jej rozjasnenie a zlepšenie elasticity. Pri pravidelnom používaní takéhoto séra je pleť viditeľne hladšia.

Holenie dáva pokožke zabrať

Zaťažkávajúcou skúškou pre mužskú pleť je určite holenie. Závisí na vašich preferenciách, či sa chcete holiť dohladka, zastrihávať si strnisko alebo nechávať si bradu zarastenú. Aj pri holení môžete mať zlé návyky. Medzi niektoré z nich patrí používanie parfumovaných produktov a vôd po holení s obsahom alkoholu. Takýmto prípravkom by ste sa mali v súvislosti s pleťou vyhýbať celkovo. Rozhodujúci je aj spôsob holenia – či už sa holíte britvou alebo elektrickým strojčekom, vždy by ste mali holiť v smere rastu chĺpkov. Pozornosť svojej pokožke venujte okamžite po holení – aby nezostala začervenaná a podráždená, určite používajte balzam po holení. A nezabúdajte ani na antiperspirant alebo dezodorant. Kozmetika pre mužov sa od tej ženskej líši nielen vôňou, ale aj účinnými zložkami, ktoré sú prispôsobené špeciálnym potrebám mužskej pokožky. Preto neváhajte investovať do naozaj kvalitnej pánskej kozmetiky a nekradnite ju svojej polovičke.