Ako si neurobiť v lete faux-pas – alebo aké topánky nosiť, keď je teplo?

Dámy sa na leto tešia aj preto, že môžu konečne vytiahnuť tie najzaujímavejšie kúsky svojej garderóby. Páni v podstate tiež, ale čo sa obuvi týka, majú predsa len trochu obmedzenejší výber. Najmä, čo sa kombinácií týka, pretože ako všetci dobre vieme, ponožky v sandáloch veľké terno nie sú. Ako teda na výber a kombinovanie pánskej obuvi v lete?

Ako si neurobiť v lete faux-pas – alebo aké topánky nosiť, keď je teplo?
(zdroj: unsplash.com)

Ponožky – áno, alebo nie?

Na začiatok niečo k všeobecným zásadám letného obúvania sa. Čo sa spomínaných ponožiek týka, tie volíme vždy podľa materiálu. Ak máme kožené topánky, ponožky sa do nich hodia, ak látkové, nie. Do sandál, samozrejme, ponožky v žiadnom prípade nepatria.

V prípade látkových topánok myslite na to, že na chôdzu po tráve sú vhodné tmavšie odtiene a tiež na to, že vaše nohy by v nich mali vedieť dýchať. Tiež platí všeobecné pravidlo, že formálne topánky sa hodia k formálnemu oblečeniu.

Z čoho máte v rámci letnej pánskej obuvi na výber? Prvým tipom sú námornícke topánky, ktoré sú podobné klasickým mokasínam, ale o niečo dizajnovejšie a štýlovejšie. Patria k povinnej letnej výbave každého muža. Sú veľmi univerzálne, hodia sa k formálnemu aj voľnočasovému oblečeniu, k šortkám aj k džínsom.

Sandále sú k bazénu

Tenisky – kto by ich v lete nenosil. Sú ideálne na športové aktivity, ale aj na večerné záťahy do klubov a prechádzky. Do tenisiek určite noste ponožky, pretože akokoľvek drahé či značkové môžu byť, nohy sa v nich zvyknú potiť a niekedy sa dokonca na nich tvoria pľuzgiere. Opäť sú ideálne k džínsom aj k džínsovým šortkám.

Povinnou letnou výbavou v rôznych dizajnoch, farbách aj materiáloch sú aj už spomínané mokasíny. Ideálne sú k voľnočasovým nohaviciam, ale pokojne aj k nohaviciam oblekovým. Pri mokasínach je vhodné, aby vám bolo jemne vidieť členky (prípadne aj viac), ale myslite aj na neviditeľné ponožky.

Sandále sa hodia najmä mužom, ktorí trávia veľkú časť leta pri mori alebo pri bazéne. Kombinovať sa dajú aj so šortkami, aj s plavkami, jednoznačné no go je ale na formálne príležitosti, ako napríklad k obleku.

Espadrilky nie sú len pre ženy

Aj muži sa radi flákajú po meste či po nákupoch. Na takéto „flákanie sa“ sa vám budú hodiť espadrilky. Látkové espadrilky s oblou či zakrivenou špičkou vyzerajú veľmi dobre napríklad v kombinácii s džínsami či šortkami, či už si ich obujete na kávičku, alebo do kina.

Ak sa na kávičku nechystáte do mesta, ale radšej si ju urobíte v pohodlí domova, pozrite si tento test a výber najlepších kávovarov, vďaka ktorému spoznáte skvelú kvalitu za výhodnú cenu. A na ešte výhodnejšiu cenu kávovaru alebo iného elektrospotrebiča využite aj tento Planeo zľavový kupón na nielen pitie kávy, ale aj nákup z pohodlia domova.