Neohrozujte funkcie vašej tlačiarne nesprávnym výberom tonerov

Chyba pri výbere tonera môže viesť nielen k zhoršeniu kvality tlače, ale aj k zníženiu životnosti samotnej technológie. Ak sa však všetko vykoná správne, dostanete dobré výtlačky a znížite náklady na každú jednu stranu. Ponúkame vám preto prehľad správneho výberu tonerov, ktoré môžu znížiť náklady na údržbu kancelárskych zariadení a pomôcť vám vytvoriť skutočne kvalitnú tlač.

Neohrozujte funkcie vašej tlačiarne nesprávnym výberom tonerov
Neohrozujte funkcie vašej tlačiarne nesprávnym výberom tonerov (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Ako vybrať toner?

Ak ste si kúpili tlačiareň, určite sa tešíte z jej dokonalých služieb. Tie vám ale dlho nevydržia, pretože náplň sa postupom času a v súvislosti s konkrétnou intenzitou využitia tlačiarne rýchlo minie.

Až potom budete premýšľať o tom, aký toner Konica Minolta tlačiareň potrebuje? Toner sa používa pre laserové tlačiarne s obsahom prášku. Môžete si ho vybrať už aj cez internet a pohodlne z domu. Stačí si vyfiltrovať konkrétnu značku tlačiarne, jej špecifické označenie, podľa ktorého si vyhľadáte presný typ originálneho alebo lacnejšieho kompatibilného toneru.

Kvalita cenovo dostupnejších a nových tonerov Xerox alebo inej značky sa nižšou cenou nijako nezhoršuje. Práve naopak si môžete dopriať ešte lepší výkon a hodnotu výslednej tlače. Záleží samozrejme aj na tom, ktorému predajcovi sa rozhodnete pri nákupe dôverovať.

Pozor si dajte aj na ostatné doplnky

Tými môže byť napríklad obyčajný papier v konkrétnej hustote a hmotnosti. Na obrázky by sme vám odporučili použiť rozhodne len fotopapier vyššej kvality s inak upraveným povrchom.

Rovnako dôležitý faktor, ovplyvňujúci výkon a stav tlačiarne je aj miesto, v ktorom sa používa. Nemalo by byť ani príliš vlhké a naopak suché. Ak je tlačiareň menej využitá, po čase môže toner alebo atrament v náplni zaschnúť, tak pozor na to. Vyberajte a správne používajte.

Text:PR