Najdôležitejšie zariadenie vo vašej kancelárii

Predstaviť si dnes kanceláriu bez modernej a multifunkčnej tlačiarne je naozaj ťažké. Všetky faktúry, zmluvy a výkazy by sa bez nej dali spracovať len veľmi ťažko. Aj napriek tomu, že sa veľa vecí už rieši elektronickou cestou, kvalitná tlačiareň má v modernej kancelárii stále svoje dôležité miesto. Aby vám ale fungovala správne, musíte si ju vedieť aj vybrať.

Najdôležitejšie zariadenie vo vašej kancelárii
Najdôležitejšie zariadenie vo vašej kancelárii (Foto: unsplash.com)

Kde začať?

Existuje veľa rôznych typov tlačiarní, čo znamená, že nájsť si univerzálny model, ktorý dokáže tlačiť krásne fotografie a zároveň rýchlo produkovať množstvo textových dokumentov, bude možno náročnejšie. Každá tlačiareň je navrhnutá tak, aby riešila svoje obvykle pomerne úzke spektrum úloh.

Aby ste preto čo najviac zefektívnili prácu v kancelárii, musíte k výberu vhodnej tlačiarne pristupovať vážne. Je potrebné sformulovať oblasť, v ktorej sa bude zariadenie používať. Je napríklad možné, že hlavným tokom dokumentácie je veľa textových stránok, brožúr, cenníkov, a možno práve naopak, ide o záver vysokokvalitných fotografií najlepšej kvality.

Od správneho zobrazenia prevádzkových podmienok tlačiarne bude záležať na tom, ako správne si vyberiete. Samozrejme, svoju úlohu tu bude zohrávať napríklad aj laserový toner CE285A.

Jednou z dôležitých funkcií tlačiarne je predsa aj potreba spotrebného materiálu pre tlač: ide o atrament alebo laserové kazety, ktorých jednoduchosť výmeny bude závisieť na konkrétnom modeli a dostupnosti tonerov.

Formát tlačeného dokumentu

Aj keď sú klasické A4-ky najbežnejšie, vo veľkých podnikoch je často nutné vytlačiť aj niečo väčšie. Preto sa pri výbere tlačiarne rozhodujte aj na základe toho, aký formát budete najčastejšie tlačiť.

Ak pracujete s formátom A3 (je to dvakrát väčšie ako A4), potom potrebujete väčšiu tlačiareň, ktorá je zvyčajne oveľa drahšia. Formáty presahujúce rozmery A3 už patria k profesionálnym zariadeniam a na ich tlač sa používajú plotre, ktoré sú už drahšie a priestorovo objemnejšie.

Pripojenie

V kancelárskych priestoroch je dôležité, aby mali prístup k zariadeniam viacerí pracovníci. Prístup, ktorý nebude obmedzený na množstvo káblov, ktoré by mohli byť príčinou úrazu. Multifunkčná laserová tlačiareň a v nej alternatívny toner Q2612A s Wi-fi pripojením by to mohla vyriešiť.

Mnohé takéto tlačiarne môžete ovládať aj z mobilu a tlačiť dokumenty z akéhokoľvek miesta v kancelárií.

Aby bola vaša práca naozaj efektívna a pohodlná, potrebujete energiu a zariadenia, ktoré budú vašou predĺženou rukou a dodatočnou silou. Multifunkčná tlačiareň do kancelárie splní vaše očakávania bez najmenších problémov, nezabudnite si k nej ale vždy dokúpiť správne tonery.

Text:PR