Päť najlepších tipov na prípravu automobilu na jeseň

Výmena stieračov, hodnotenie stavu tela a vyhrievanie, kontrola osvetľovacieho systému, výmena batérie. Asi ste už pochopili, že sa budeme venovať tomu, čo všetko je potrebné urobiť, aby bolo vaše auto pripravené na jeseň.

Päť najlepších tipov na prípravu automobilu na jeseň
Päť najlepších tipov na prípravu automobilu na jeseň (Foto: mte.sk)

Jeseň so svojimi dažďami a veľkými hmlami nemá na automobil menej škodlivé účinky ako zima. V tejto sezóne sú mimoriadne postihnuté slabé miesta častí tela, ako aj prvky v závislosti od teploty a vlhkosti, ako sú káble a vonkajšie elektrické zariadenia. Pozornosť si však vyžadujú aj ďalšie časti vozidla, ktoré sa spolu s kvalitným imobilizérom starajú o jeho najlepšiu bezpečnosť.

Vymeňte stierače

Medzi nevyhnutnými prácami na príprave stroja na mimosezónu sa odporúča predovšetkým vymeniť stierače. Pretože dážď ovplyvňuje čistotu predného skla automobilu, mali by ste ich riadne skontrolovať. Ide predsa o vašu bezpečnosť.

Skontrolujte karosériu

Pred mimosezónnym obdobím je rovnako dôležité venovať pozornosť telu, pričom je potrebné dôkladne preskúmať oblúky kolies, dvere a okraje kapoty, kde sa najčastejšie poškodzuje lak od lietajúcich kameňov.

Pozrite sa na svetlá

Pretože vás nebudú ovplyvňovať iba zmeny počasia, ale aj trvanie denných hodín, ako aj hmly, Svetlá automobilov by mali preto fungovať dokonale, aby poskytovali potrebnú bezpečnosť a komfort pri jazde.

Pred začiatkom chladného počasia a prvým mrazom musíte tiež nabiť alebo vymeniť batériu a vymeniť niektoré oleje a iné kvapaliny. Pri výmene dôležitých súčiastok si vyberajte kvalitné produkty z dielne RacingLine.

Opravte tesnenie a klimatizáciu

Aby sa zabránilo presakovaniu dažďovej vody, odporúča sa skontrolovať aj tesnenia. A nezabudnite skontrolovať, ako funguje systém klimatizácie, ktorú v chladnom počasí určite využijete.

Všetko pre vašu lepšiu bezpečnosť a pohodlnú jazdu na cestách.

Text:PR