SEX! Koľkokrát a kedy máme dosť alebo málo?

Z mosta do prosta, intímny život je veľmi komplikovaná vec, ktorou sa často zaoberáme. Porovnáme sa z inými či sme užili dostatok alebo primálo posteľných radovánok s partnerom/partnerkou. Čo iný kraj, to iný mrav – nemusí to však platiť len pri rôznorodých kultúrach, rovnako pri ľudskej sexualite. Definovať čo je normálne, by bolo ako zovšeobecňovať individuálne, preto by sa veci mohli javiť ako nonsens.

SEX! Koľkokrát a kedy máme dosť alebo málo?
SEX! Koľkokrát a kedy máme dosť alebo málo? (Zdroj: Unsplash.com)

Pozrime sa radšej na precízne vypracovanú štatistiku, ktorá napovie, ako ľudia okolo nás vnímajú záležitosti, ktoré sa dejú za zatemnenými závesmi bytu v spálni. Skôr ako spoločne odhalíme výsledky sexuality ľudskej populácie v 21. storočí, berte do úvahy podstatný fakt-opýtaní v ankete nemuseli byť celkom úprimní vo svojich odpovediach. Pretože radi veci prifarbujeme, uberáme alebo znižujeme tam, kde sa nám zdá, žeby sme mali.

Zo štatistík je zrejmé, že približne 0,4% mužov a 3% žien nepotrebujú fyzické splynutie dvoch tiel. Naopak na druhej strane približne 40% ľudí si dopraje vášnivé noci trikrát za týždeň. Pri tejto téme sa nedá jednoznačne povedať, čo je málo alebo veľa. Všetci máme iné potreby a je na každom z nás, ako, koľko a kedy ich napĺňame.