Tipy na festivaly – na Slovensku aj vo svete

Leto je hlavne o relaxe, vysokých teplotách a dovolenkách. No ďalšia vec, ktorá je charakteristická nie len pre leto na Slovensku sú práve festivaly. Momentálne ich je dokonca niekoľko desiatok a takmer každý týždeň sa niečo koná, takže si každý určite vyberie to svoje. My vám ukážeme tie najlepšie z nich, ktoré by ste mali aspoň raz za život navštíviť.

Tipy na festivaly – na Slovensku aj vo svete
Tipy na festivaly – na Slovensku aj vo svete (Foto: pixabay.com)

Pohoda festival

Koná sa každoročne na letisku v Trenčíne, väčšinou v strede júla. Pohoda festival je považovaný za najväčší a aj najlepší festival na Slovensku. Nenájdete tam len slovenských návštevníkov, ale aj množstvo zahraničných. Na festivale vystupuje množstvo celosvetovo známych interpretov, napríklad Liam Gallagher, Lykke Li alebo The 1975.

Grape festival

Tento festival sa tradične koná na začiatku augusta na letisku v Piešťanoch. Je to taký mladší brat pohody, keďže sa nejedná len o to, že vznikol neskôr, ale vďaka tomu, že tam stretnete mladších návštevníkov ako na Pohode. Aj napriek tomu je Pohode veľkou konkurenciou, aj vďaka kreatívnej téme festivalu, ktorá je každý rok iná. Tento rok tam vystupujú Rudimental, Tove Lo, Jon Hopkins aj CHVRCHES.

Bestival

Ak chcete za festivalom niekde vycestovať a zakončiť leto niečím poriadnym, tento festival je to pravé! Prebieha na ostrove Wight vo Veľkej Británií a koná sa na začiatku septembra. Založený bol v roku 2004, no aj za ten pomerne krátky čas si vybudoval veľkú popularitu. Hlavnými hviezdami tohto festivalu sú The Cure, Major Lazer, Hot Chip či The Human League. Vyrazte autom, aj keď vzdialenosť je väčšia, taký Opel Crossland si zamilujete.

Cestu na festival môžete spojiť aj s výletom. Napríklad v Tatrách. Zarezervujte si ubytovanie Štrbské Pleso a môžete vyraziť!