Čo môže spôsobovať rýchle vybíjanie baterky telefónu?

Ráno si nabijete telefón na plno, no už na obed môže byť úplne vybitá. No ako je to možné keď nemáte telefón ešte nejako dlho a ani na ňom netrávite príliš veľa času, aby sa baterka mohla vybíjať z toho. Čo teda môže spôsobovať takéto vybíjanie baterky? To sa dočítate v tomto článku.

Čo môže spôsobovať rýchle vybíjanie baterky telefónu?
Čo môže spôsobovať rýchle vybíjanie baterky telefónu? (Foto: unsplash.com)

Aplikácie pracujúce na pozadí

Možno si poviete, že predtým ako si zamknete mobil, tak všetky aplikácie vypínate, no aj napriek tomu sa vám neustále vybíja. A môže to byť práve takými aplikáciami, ktoré zostanú pracovať na pozadí. Sú to napríklad také, z ktorých vám chodia neustále upozornenia, tu patria hlavne sociálne siete. No patria tu napríklad aj aplikácie, ktoré počítajú kroky, tep alebo rôzne iné pohybové aktivity.

Poškodená baterka

Ak sa vám batéria vybíja naozaj veľmi rýchlo a nevydrží vám napríklad ani pol dňa, chyba bude určite technická, nie v aplikáciách ani funkciách. Mohlo totiž pri procese výroby dôjsť k chybe a baterka v telefóne sa tak mohla poškodiť, takže nefunguje správne. Tu treba vyhľadať odborníka, ktorý vám baterku vymení. Rovnako sa môžete pozrieť rovno po novej, čo je často lacnejšie riešenie. Pri kúpe napríklad na Alze, nezabúdajte na zľavové kódy Alza na webe kuponyzdarma.sk, kde sú tisíce zliav a kupónov, nielen pre Alzu, taktiež pre stovky ďalších známych a obľúbených obchodov.

Neustále zapnutá Wi-Fi a Bluetooth

Určite ste si všimli, že keď máte neustále zapnuté tieto dve funkcie, telefón sa vybíja oveľa rýchlejšie. Nie je to len o tom, že vám chodia upozornenia a ste prihlásení na sociálnych sieťach, ale telefón neustále hľadá siete a zariadenia, na ktoré by sa mohol pripojiť. Nezabúdajte teda pred tým, ako telefón prestanete používať vždy tieto dve funkcie vypnúť.

Zdroj: WikiPedia, https://www.nakupnaporadna.sk/najlepsie-mobilne-telefony/