Nie ste zástancom exotiky obľúbených dovolenkových destinácií a chystáte sa na výlet do hôr? Nezabudnite na turistickú obuv

Pri cestovaní a výletoch do akéhokoľvek terénu je dôležité myslieť na niekoľko vecí. Skúsení cestovatelia súhlasia s tým, že v akomkoľvek batohu sú dôležité veci, ktoré sú primárne a sekundárne. Topánky sú azda najzákladnejším prvkom! Tie vám zaistia, že zostanú vaše nohy suché, v teple a pohodlí, vďaka čomu budete menej unavení a dobrodružstvo si naplno vychutnáte. Samozrejme, ak nezabudnete na kvalitnú turistickú obuv.

Nie ste zástancom exotiky obľúbených dovolenkových destinácií a chystáte sa na výlet do hôr? Nezabudnite na turistickú obuv
Nie ste zástancom exotiky obľúbených dovolenkových destinácií a chystáte sa na výlet do hôr? Nezabudnite na turistickú obuv (Foto: exisport.sk)

Vyberáme topánky na turistiku

Mnohí z nás kvôli tomu chodia do špecializovaného obchodu a čelia ťažkej voľbe. Moderný sortiment je síce obrovský, ale práve jeho množstvo nás niekedy môže prekvapiť. Ak nemáte po ruke dobrého odborníka, ktorý vám pomôže, alebo ste sa rozhodli pred plánovanou turistikou nakupovať online, nechajte si poradiť od nás.

Pre koho je turistická obuv vhodná?

Turistika – to by mali byť bezstarostné prechádzky na malom teréne. Môže to byť cesta v rozsiahlych parkoch, rezerváciách, mestských štvrtiach a menej náročnom horskom teréne, ktorá je zvyčajne absolvovaná za priaznivých poveternostných podmienok. Topánky pre takéto miesta, v závislosti od teploty, sa môžu stať trekingovými sandálmi alebo pevnou turistickou obuvou s tými najlepšími vlastnosťami.

Je lepšie, keď sú takéto topánky vyberané aj podľa odporúčaní výrobcu. Vtedy ide o kvalitné, silné a pevné outdoorové topánky, ktoré sú zároveň pohodlné a odolné. Ak máte v pláne pohybovať sa na miestach s častými dažďami, tenisky s membránou alebo ľahké trekingové topánky sú lepšie. Z našich skúseností odporúčame značky Kayland, Trezeta, Exitrek, Everett a iné.

V takejto obuvi sa špina, piesok a hmyz k vašej nohe len tak ľahko nedostane. Mimochodom, nezabudnite ani na trekingové palice, ktoré vám značne zjednodušia prekonávanie vzdialeností a všetkých prekážok aj v pokročilejšom veku. Vhodným doplnkom obuvi je tiež membrána, s ktorou bude vaša noha neustále v suchu. Ak ju má aj tá vaša, nič viac od dobrej topánky potom čakať už nemusíte.

Text:PR