Fakty a mýty o športových stávkach

Ide o nebezpečný hazard alebo neškodnú formu zábavy? Obe možnosti sú pri športových stávkach reálne, záleží najmä na každom jednotlivcovi, ako ďaleko nechá svoju záľubu zájsť.

Fakty a mýty o športových stávkach
Fakty a mýty o športových stávkach (Foto: doxxbet.sk)

Športové stávky vzbudzujú závislosť

Fakt: Tipovanie môže pohltiť každého. Nemyslite si, že vás nie. Preto je dôležité mať od začiatku jasne nastavené hranice – toto ešte môžem, no toto je už za čiarou. Týka sa tu napríklad rozpočtu, ktorý ste ochotní do hry vložiť. Prečo? No preto, že…

Pri tipovaní nebudete len vyhrávať

Fakt: Vyhrať peniaze na stávkovaní nie je tak jednoduché, ako sa môže zdať. Keď vsádzate, stavajte sa k veci reálne a nespoliehajte sa veľmi na výhru. Tá môže prísť, no nie vždy sa to podarí. Stávkovanie je predovšetkým skvelá zábava, ktorá vám môže zarobiť zaujímavé peniaze. Prehru potom treba brať ako akúsi daň či poplatok za túto formu aktivity. Nastavte si preto taký rozpočet na tipovanie, ktorý by ste v prípade prehry dokázali oželieť.

Musíte byť matematickým géniom

Mýtus: Čísla sú pri tipovaní všade a musíte s nimi vedieť narábať. Keď stávkujete, istým kalkuláciám sa určite nevyhnete. No v zásade ide o absolútne jednoduché počty a matematiku, ktorá je vlastná doslova každému. Nakoniec, keď ochutnáte tipovanie tenisu, futbalu, hokeja či iných športov, zistíte to na vlastnej koži.

Systém navyšovania vkladu funguje

Mýtus/Fakt: Táto taktika sa javí ako bezriziková stávka a spočíva v 100% navyšovaní vkladu v prípade každého prehratého tiketu. Systém teoreticky funguje a nemôžete s ním prehrať, ak si na každom tikete postrážite výsledný kurz aspoň 2.1, ktorý vám (v prípade výhry) vráti vaše predchádzajúce investície. Teoreticky, pretože ak tipér chytí negatívnu sériu nevýherných tiketov, môže zbankrotovať. Na prvý vsadí 5€, potom 10, 20, 40, 80 a už sa vezie…

Text:PR