Ako dlho trvá SEX? Poznáme výsledky prieskumu

V priemere najdlhšie spoločné sexuálne chvíle trvajú 30 až 45 minút. Nie, nevešajte hlavu, takýto pohlavný styk majú spolu lesbické páry. Čas od 15 do 30 minút platí pre homosexuálnych mužov a heterosexuálne dvojice. Lesbické páry majú menej častý sex ako homosexuálne páry mužov.

Ako dlho trvá SEX? Poznáme výsledky prieskumu
Ako dlho trvá SEX? Poznáme výsledky prieskumu (Zdroj: Unsplash.com)

Predstieraný orgazmus

polovica žien predstierala alebo hrala orgazmus, pričom 25% mužov urobilo to isté. Sklamanie môže veľmi škaredo zabolieť, preto taká nevinná lož, čo často vyústi do existenčných problémov vzťahu. Ak je to tak vysoké číslo, viete to určite aj vy potvrdiť, buď zo vzťahu či osobnej skúsenosti. Aj keď sa nejedná o diskutovanú tému medzi priateľmi, do vzťahu to učite patrí a nie jeden z nás sa s týmto stretol. Tu máme na mysli rozhovor ohľadne organizmu, sexu a uspokojenia oboch partnerov.

Uvedené čísla pochádzajú z výsledkov prieskumov americkej asociácie psychológov zameraných na ľudskú sexualitu, centra pre sexuálne zdravie, výskumu sociálnych indikátorov sexuálneho správania a kanadského výskumného centra pre ľudskú sexualitu. Jedná sa o verejne dostuoné údaje získané z prieskumu. Ten bol zameraný na vzťahy, orgazmus a uspokojenie ako u žien, tak u mužov.