Dôvody, ktoré môžu zapríčiňovať nedostatočnú erekciu

Sexuálne poruchy u mužov sú naliehavý zdravotný a psychologický problém. Podľa štatistík zostavených Svetovou zdravotníckou organizáciou, jeden z desiatich mužov nad 21 rokov sa sťažuje na problémy s erekciou.

Dôvody, ktoré môžu zapríčiňovať nedostatočnú erekciu
Dôvody, ktoré môžu zapríčiňovať nedostatočnú erekciu (Foto: merlix.sk)

Podľa iných zdrojov, každý piaty človek po 40-45 rokoch trpí do určitej miery erektilnou dysfunkciou. Väčšina mužov vo veku od 30 až 40 rokov si ani neuvedomuje, že môže existovať spojenie medzi erektilnou dysfunkciou a závislosťou od tabaku. Tí, ktorí si myslia, že iba alkohol zvyšuje impotenciu, sa tiež mýlia.

Existujú faktory, ktoré ovplyvňujú erekciu, ale neberú do úvahy iné cievne ochorenia, cukrovku, zlyhanie v endokrinnom systéme a iné. Ide o komplikácie, ktoré majú svoje príčiny a následky, ale podstatné je, že sa dajú liečiť. Skúsiť to môžete s neškodnými tabletkami na erekciu alebo ďalšími postupmi, ktoré si stručne spomenieme.

Čo je častou príčinou nedostatočnej erekcie?

Niekedy sa podpisuje pod problémy tohto intímneho charakteru vek a dokonca aj genetika. Často sú ale príčinou iné dôležité veci:

  • užívanie liekov na upokojenie;
  • nadváha;
  • operácie v panvovej oblasti;
  • poranenia chrbtice;
  • problémy vo vzťahu;
  • zápaly močového ústrojenstva a pohlavných orgánov;
  • stres;
  • a iné chronické ochorenie.

Nezabudnite ani na pocity a vzájomnú harmóniu. Pri intímnom kontakte ide o spoluprácu dvoch osôb, ktoré sa rozhodli spolu prežiť všetky chvíle.

Možno vám chýba láska

Hlavným faktorom je láska a vzájomná úcta. Ak sa nachádza aj vo vašom vzťahu, potom bude prekonávanie všetkých ťažkostí naozaj jednoduché. Dokonca aj tých s nedostatočnou erekciou, ktoré môže z času na čas vyriešiť aj užívanie Cialisu.

Skúste zmeniť typ a kvalitu spodného prádla

Prestaňte nosiť tesné spodné prádlo. Syntetické a obzvlášť tesné, vedie k prehriatiu, čo zhoršuje prácu vaječníkov a prostaty a v dôsledku toho sa funkčnosť pohlavných orgánov znižuje. Je potrebné nosiť voľné kúsky, ideálne z prírodných tkanín, ktoré sú nakoniec aj príjemné a zaručujú vám pri nosení pohodlie.

Text:PR